Вкусна салата со краставици и сусам

Совршена и за славска трпеза…

СОСТОЈКИ:

  • 500 гр ситно сирење
  • 100 гр сусам
  • 130 гр пченка
  • 3-5 кисели краставички
  • 100 гр шунка
  • 1 лажица павлака
  • 50 гр мајонез
  • сол
  • бибер

 

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  1. Прво пропржете сусам на сува тава. Измешајте сирење, сечкани краставици, шунка и пченка, па соединете. Посолете и побиберете, додајте павлака и мајонез, па добро измешајте. На крај додајте изладен сусам и соединете. Покриејте со алу фолија и изладете во фрижидер.

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Проверете!!!

Spirulina Pacifica ™ – Десет добри причини за да ја консумирате

Како додаток во исхраната, Spirulina Pacifica посебно се препорачува на спортисти, трудници, доилки, рековалесценти и …