Рецепти

Зошто е добро да се јаде риба?

Богатството на незаситени масни киселини, белковини, витамини и минерали ја прават рибата да биде една од најквалитетната храна, и нејзината …

Повеќе »

Италијански пирошки

Различни варијанти со тестото донесоа различни видови на печива кои можат да Ви бидат замена за ручек доколку немате доволно …

Повеќе »

Чорба со пченка

Доколку до сега не сте ја пробале ова чорба, топло Ви ја препорачуваме! Состојќи 400 грама пченка од конзерва Еден …

Повеќе »

Домашен пудинг од овошје

Кога во продавницата ќе го најдете пакувањето на пудинг и го прочитате составот, ќе имате прилика да го видите присуството …

Повеќе »