Почетна / Здравје и исхрана / Здрави бомбици со јагода

Здрави бомбици со јагода

Здрави бомбици со јагоди кои целото семејство ќе ги обожава

 • 1 шолја замрзнати јагоди
 • 1/2 шолја гранола
 • 1 шолја овесни снегулки
 • 1/2 шолја сончоглед
 • 1/2 шолја кокосово брашно
 • 2 лажици кокосово масло
 • 1 лажица јаворов сируп
 • 1 лажица екстракт од ванила

Подготовка

 1. Изблендирајте ги заедно состојките
 2. формирајте топчиња и прекријте ги со кокос
 3. Чувајте ги во фридижер околу 2 часа
 4. За да го зачуваат својот вкус ставете ги во пластичен сад со капак

Проверете и

CoQ10 – ПОДДРШКА ЗА ЗДРАВ СРЦЕВ МУСКУЛ И ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА ОРГАНИЗМОТ

Што е CoQ10? Коензимот Q10 е природен нутриент есенцијален за живот и здравје на секоја ...