Почетна / Рецепти / Здрав вегански домашен сладолед – уживајте без да внимавате на линијата

Здрав вегански домашен сладолед – уживајте без да внимавате на линијата

Порции : 4

Подготовка:
½ л кокосово млеко
¼ пакетче кокосови снегулки
1 лажица јаворов сируп
½ лажица ванила
3 замрзнати банани

1. Комбинирајте ги сите состојки во блендер и мешајте додека не стане хомогена смесата
2.Префрлете ја содржината во сад со капак и оставете во фридижер мин 4 часа.

Нутритивни вредности по порција 195 калориии, 2 g протеини, 29 g јаглехидрати, 3 g влакна, 21 g шеќери, 9.5 g масти, 8 g зас.масти, 9 mg натриум

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...