Почетна / Некатегоризирано / Здрав домашен сладолед со цреши

Здрав домашен сладолед со цреши

Порции: 3

2 чашки замрзнати цреши без семки
1 чаша јогурт со ниска масленост/павлака
1 лажица екстракт од ванила
1 лажица мед

1. Комбинирајте ги сите состојки во блендер и мешајте додека не стане хомогена смесата
2.Префрлете ја содржината во сад со капак и оставете во фридижер мин 4 часа.

Нутритивни вредности (по порција) 135 калории, 7 g протеини, 24 g јаглехидрати, 2 gвлакна, 21 g шеќери, 1.5 g масти 1 g заситени масти, 25 mg натриум

Проверете и

Дизајнот на пакувањето помага да се продаде производот

Македонската асоцијација на преработувачи (МАП) презентираше модел на соработка меѓу компании од прехранбено-преработувачката индустрија пред ...