Почетна / Здравје и исхрана / Вкусни ледени залчиња од јогурт и овошје

Вкусни ледени залчиња од јогурт и овошје

Доколку започнавте да мечтаете за сладолед можете да си подготвите одлична здрава алтернатива со омиленото овошје замрзнато и свежо.

Што ви е потребно?
1. Силиконски калап
2. Јогурт
3. Ситно исецкано овошје или ситно замрзнато овошје

Јогуртот и овошјето измешајте ги претходно во сад и содржината дел по дел додавајте ја во силиконски калап во некоја форма (можете да искористите во било која форма и да имате во својот дом)
Оставете во фридижер околу 4 часа.
Како алтернатива на јогуртот можете да изберете домашен воден кефир.

Послужете во добро друштво и многу насмевки овој викенд 🙂

Проверете и

CoQ10 – ПОДДРШКА ЗА ЗДРАВ СРЦЕВ МУСКУЛ И ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА ОРГАНИЗМОТ

Што е CoQ10? Коензимот Q10 е природен нутриент есенцијален за живот и здравје на секоја ...