Почетна / Рецепти / Вкусна салата со краставици и сусам

Вкусна салата со краставици и сусам

Храната може да биде и деликатес иако е здрава.
Ова е и случајот со денешната вкусна салата која ќе ја сервираме малку поинаку од вообичаеното. Сте пробале ли краставички со со сусам?
Па повелете и рецепт…

За подготовка потребни ви се две краставици, ситно исецкани, 2 лажици соја сос, ситно исецкани црвени пиперки, потпечен сусам, 1 лажица шеќер, 2 лажици винска киселина, соја сос, масло од сусам.
Состојките се мешаат и се послужуваат свежи и веднаш.

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...