Почетна / Диети / Уживајте во пиењето кафе, додека ги губите вишокот килограми!!

Уживајте во пиењето кафе, додека ги губите вишокот килограми!!

Специјално дизајнирано кафе кое допринесува за:

  • Намалување на телесната тежина
  • Намалување на апетитот
  • Зголемување на будноста и вниманието
  • Забрзување на метаболизмот
  • Ја зголемува енергијата
  • Ја зголемува оксидацијата на мастите

Уживајте во пиењето кафе, додека ги губите вишокот килограми. Дознајте како да постигнете и како да ја одржите идеалната тежина со овој омилен напиток. Во својот состав Slim Line кафето го содржи најдоброто Арабика кафе, така да во процесот на слабеење ќе го конзумирате највкусното кафе. Многу наши купувачи и членови секојдневно конзумираат големи количини различни видови на кафе, Slim Line кафето ви е одлична замена за сите видови кафе доколу сакате да ја регулирате вашата телесна тежина.

Природните состојки на Slim Line кафето не само што ќе ви помогнат да постигнете максимални ефекти, туку и ќе ја подобрат работата на когнитивниот систем и брзото топење на вишокото маснотии без строги диети и вежби. Значи без многу напори, намалете ја и одржете ја телесната тежина.

Сите наши членови со помош на Slim Line капсулите и Slimline Acai Berry, користат и Slim Line кафе, затоа што тоа дополнително помага во намалувањето на апетитот и можноста да се постигнат неверојатни резултати. Slim Line кафето е идеално за намалување на тежината и апетитот, во облик на инстант прав. Овој производ содржи екстракти од билки и кафе арабика. Екстрактите од билките содржат метаболити: тирамин (N-metil-tyramin), октопамин и синефрин, супстанци кои се хемиски слични на епинефринот и имаат влијание врз адренергичките рецептори, кои го намалуваат апетитот и го забруваат метаболизмот до таа точка да телото само почни да ги согорува калориите, што доведува до намалување на наталожените масни наслаги. Термогениот ефект и согорувањето на калориите се јавуваат како последица на стимулирање на липолизата во телото, која нема никакви несакани ефекти на централниот нервен и на кардиоваскуларниот систем.

Присуството на на хидроксицитричната киселина во мали количини и активната состојка Гарсинол од Garsinia Gambogia допринесува во согорувањето на мастите и ги штеди јаглените хидрати за време на мирување и/или физички активности со што се намалува формирањето на масни наслаги. Гарсинолот ја намалува киселоста со што го штити желудникот. Присуството на кафе во овој производ во количина од 85мг до 130мг, го зголемува вниманието,  капацитетот на меморија и ги зголемува физичките перформанси.

Препорачана дневна доза: еднаш дневно по една ќесичка после оброк. Една ќесичка се става во топла вода, не повеќе од 100°C, а потоа се конзумира на вообичаен начин.

Производот е наменет за луѓе од 18-65 години.

Проверете и

Храна која ќе ви помогне подобро да спиете

Храната е лек доколку се консумира умерено и во вистинско време се консумираат соодветни намирници. ...