Почетна / Рецепти / Традиционален посен колач со мармалад

Традиционален посен колач со мармалад

Потребни состојки за овој рецепт се:

Во поголем сад со миксер мешајте ги шеќерот и посниот маргарин па и сокот и мешајте додека не стане пенесто,  потоа додајте го мармаладот па брашното и на крај солта.  Смесата префрлете ја во четвртаст калап за печење обложен со хартија за печење,
а врз неа со мала лажица нанесете од мармаладот .
Печете на 180 степени половина час.

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...