Почетна / Архива на ознаки: жени

Архива на ознаки: жени

Зошто потешко слабееме како што старееме

Постојат научни причини зошто мажите и жените почнуваат да се дебелеат околу половината со влегувањето во средните години од животот и зошто им е сe потешко да ја задржат витката линија и да го симнат вишокот на килограми. Дали знаете за нив? Според неодамнешни истражувања, на луѓето во средни години, без исклучоци и мажите и жените, навистина им е потешко ...

Повеќе »

ШЕЌЕРОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СТАРЕЕЊЕТО НА КОЖАТА – ИСФРЛЕТЕ ГО!

Дали знаевте дека токму шеќерот е одговорен за брчките и стареењето на кожата? Ова е една од причините да направите детокс и да го исчистете тело од токсини. Секоја година жените во целиот свет трошат милиони на скапа козметика. Но доколку телото Ви е преполно со шеќер, бесцелно ги фрлате парите, и ниту една крема нема да Ви помогне. Британските ...

Повеќе »

Дали козметичките производи се полни со отрови?

Кога станува збор за отрови кои се наоѓаат во козметичките производи за убавина, не би требало да се прашувате кој од нив се наоѓа во вашата шминка и препарати за нега на лице и тело, туку кои од нив не се наоѓаат во нив! Катеј Дено, шминкерка која долги години работи со славни личности, напоменува дека штетните состојки во шминката ...

Повеќе »