Почетна / Архива на ознаки: здрав живот

Архива на ознаки: здрав живот

ЗОШТО ДА ИЗБЕРЕТЕ ПИЛАТЕС?

Пилатес е фитнес систем, создаден од Џозеф Пилатес во почетокот на 20-тите години во Германија. Тој претставува серија од контролирани движења, кои се изведуваат или на специјални справи (реформатор) или на подот. Методата Пилатес се фокусира врз подобрување на флексибилноста, силата и сознанието за вашето тело, без непотребно трупање на маса. Целта на пилатес е да се координираат умот, телото ...

Повеќе »

Чудесен напиток од магдонос кој ги топи килограмите

Се што ви е потребно е само струкот (половината) од магдоносот, лимон и чаша вода, за пет дена со сигурност ќе намалете три килограми. Доколку сакате за кратко време да се ослободите под вишокот на килограми, пробајте со едноставен природен напиток, кој е здрав и ефикасен во борбата против мастите. Потребно ви е само струкот од магдоносот (половината), лимон и ...

Повеќе »

СОВЕТИ ЗА ЗДРАВ И ПОУБАВ ЖИВОТ!

Доколку се разбудувате уморни и нерасположени, секогаш сте под стрес и слабо спиете, еве неколку совети како да ја вратите енергијата и насмевка на Вашето лице. Разбудете се полека, наместете ја бавната и смирувачка мелодија на телефонот, која лесно ќе Ве расони. Гласниот аларм го забрзува отчукувањето на срцето, а организмот почнува да лачи хормонот на стрес, кој во Вашиот ...

Повеќе »

Изберете ги вежбите според Вашиот стил на живеење

Не заборавајте дека физичката активност и редовното вежбање се многу битна за Вашето здравје, убав изглед, виталност … Па затоа потрудете се и најдете време за вежбање. Вреди да се потрудите, а ние ќе Ви поможеме во тоа со неколку предлози и корисни совети. ПИЛАТЕС ЗА ПРЕЗАПОСЛЕНИ Дома доаѓате по напорниот ден и уморени сте од работата. Во тој момент ...

Повеќе »

Здравјето во боите

Комбинацијата на овошје и зеленчук е битно за здравјето на човечкиот организам. Поради делотворните состојки, разнобојното овошје и зеленчук ќе Ви помогнат да го подобрите имунитетот, а исто така служат како превенција за многу заболувања. Комбинирајте ги во исхраната за да бидете здрави и полни со енергија. Шест бои дневно на трпезата е непогрешив пат кон здрав живот, затоа што ...

Повеќе »