Почетна / Архива на ознаки: витка линија

Архива на ознаки: витка линија

Јаготките за здравје и за витка линија

Освен што се вкусни, јаготките се богат извор на важни состојки. Според зборовите на стручњаците, во прашање е овошје која треба да се најде секојдневно на менито. Редовното консумирање на јаготките многу брзо може да се исплати благодарение на позитивното делување на целокупната здравствена состојба. Препорачаните пет порции на свежото овошје и зеленчук секој ден за многумина е недостижна цел. ...

Повеќе »

Сакате ли добра линија? Избегнувајте ги овие пијалоци!

Подеднакво е важо да пазите што јадите и што пиете. Само затоа што нешто е во течен облик не значи дека помалку има калории од едно чоколадо. Изборот на вистинскиот пијалок може да го забрза вашиот метаболизам, до го намали апетитот, и да намали калории. 1. Минерална вода Доколку сте на диете и пиете доста кисела вода ќе го намалите ...

Повеќе »

Диета со грозје

Старите Римјани тврдеа дека во виното се крие вистината, а нутриционистите истакнуваат дека во зрната на грозјето се наоѓа тајната на витката линија. Било свежо или цедено, грозјето содржи многу важни состојки кои го зајакнуваат ткивото и артериите, штитат од рак, мозочниот удар или срцевиот удар … Поради големиот процент на калиум, грозјето ја поттикнува работата на бубрезите и подобрува ...

Повеќе »

Тајна за убава линија: 300 калории помалку

Во почетокот на оваа година на Европскиот конгрес за дебелина, научниците заклучија дека е потребно да се намалат 300 калории дневно на долгорочен план за да се ослободите од вишокот килограми. Сите оние шт држат диета и сакаат да ја достигнат зелената килажа, после престанување на исхрана со рестрикција килограмите ги враќаат. Професорот Majkl Rezenbam тврди дека дневно мора да се ...

Повеќе »