Почетна / Архива на ознаки: вежби за стомачни

Архива на ознаки: вежби за стомачни

3 едноставни вежби за слаб струк

Со три едноставни вежби за струк и областа околу стомакот ќе ги согорите вишокот на килограми, и ќе се осеќате позадоволни. 1. Зајакнување на горните стомачни мускули Легнете на подот. Повлечете ги стапалата поблиску до себе и ставете ги рацете позади главата. Подигнете се така да лактите ви ги допираат колковите. Повторете ја вежбата во две серии по 15 минути, ...

Повеќе »

Вистина или заблуда во врска со стомачните мускули

Стомачни, плочки… Не е битно како ги нарекуваме, туку како ги правиме. Постојат неколку заблуди во врска со вежбите за стомачни мускули. Еве неколку најчести… Вежбите со пилатес топка се многу подобри од вежбите на клупа Вистина: Преку 2000 трудови на Универзитетот Ватерло во Онтарио, покажале дека сите вежби: на подот, на клупа и со пилатес топка се потешки за ...

Повеќе »