Почетна / Архива на ознаки: вежби за истегнување

Архива на ознаки: вежби за истегнување

Неколку вежби за истегнување!

Правилното истегнување ќе ја зголеми вашата флексибилност и ќе го намали ризикот од повреди при зголемена физичка активност на лигаментите и мускулните ткива. Овај водич низ неколку слики покажува различни техники за подобрување на вашата рутина за истегнување.    

Повеќе »

Три најдобри вежби за истегнување

Правете ги овие вежби секое утро и ќе бидете убаво расположени, ведри, спремни за работни обврски а пред се ќе бидете во топ форма и ќе изгледате совршено! Затегнете се Едната нога свиткајте ја во колено а другата испружете ја. Телото свиткувајте кон напред, кон испружената нога. Со рацете фатете ги стапалата. Со кратки и брзи движења спуштајте ја главата ...

Повеќе »