Почетна / Архива на ознаки: ун диета

Архива на ознаки: ун диета

Бомбици со кокос и бадеми – вкусен диетален десерт

Дали чуствувате грижа на совест секој пат кога пробувате нешто благо? Доколку сте љубители да си каснете нешто благо секогаш постојат поздрави верзии на вашиот омилен десерт, што во основа би вклучило поздрави намирници, помалку шеќер и секако одличен вкус. Потребни состојки: – 50 грама мелени бадеми; – 200 грама кокос; – 1 лажица јаворов сируп; – 1 лажица сок од ...

Повеќе »

Анализа на УН диетата

Зборот диета е изведен од зборот ”diet” што всушност значи начин на исхрана. Многу често се случува поради обемниот број на обврски, динамичниот начин на живеење, консумирањето на бза храна, слатки, дедоволна физичка активност, зголемен внес на јаглехидрати и пред се неизбалансирана исхрана да дојде до зголемен број на килограми. Оваа диета има за цел, покрај намалување на вишокот на ...

Повеќе »