Почетна / Архива на ознаки: убаво лице

Архива на ознаки: убаво лице

Јагодите се убавина и здравје

Јагоди – здравствени придобивки Јагодите се богати со витамин Ц, каротен, фолна киселина и железо. Антиоксидантите кои ги содржат помагаат за превенции на Алцхајмеровата болест и за заштита на кардиоваскуларниот систем. Витаминот Ц кој овозможува еластичност на крвните садови е добар за имунитетот. Срцето ги сака јагодите. Ова овошје во една порција содржи 134mg калиум. Исто така го алкализира организмот. ...

Повеќе »

Немасна ноќна нега

Нашата кожа ги сокрива своите сопствени ритмови: на пример површинскиот слој се обновува за 28 дена. Кожата се однесува различно преку ден и навечер. Редовната апликација на ноќни креми им пречи на овие природни физиолошки активности на кожата. Користењето на ноќни креми  им сигнализира на лојните жлезди да го намалат  своето производство, кое резултира со уште посува кожа. Со време ...

Повеќе »