Почетна / Архива на ознаки: теретана

Архива на ознаки: теретана

Предности зошто да изберете личен тренер

Пред се персоналниот тренинг е создаден да за краток период ги постигнете посакуваните резултати, без разлика дали станува збор за намалување на несаканите килограми, стекнување на тежина или дефинирање, тренерот ќе ви даде најдобри инструкции за тоа. Тренерот целосно се прилагодува на вас, правејќи идеална програма само за вас, која целосно ви одговара. Една работа што треба да ја разбере ...

Повеќе »

Кога нашето тело би се прашувало, еве како ќе изгледа еден ден…

Вака би изгледал совршениот ден кога вашето тело би се прашувало, без разлика на обврските и навиките. 6.30 Кога ќе се разбудите, доаѓа до кратко, но нагло скокање на пулсот и крвниот притисок и поради тоа вашите когнитивни способности се еднакви на оние како кога сте под дејство на алкохол. Оваа состојба обично трае околу 10 минути. Меѓутоа може да ...

Повеќе »

Тренинг за душа и тело

Доколку сте спремни и одлучни да поработите на Вашиот физички изглед, откријте со кои вежби најбрзо ќе дојдете до посакуваниот резултат. Јога – јогата е вистински избор ако сакате да Ви бидат во хармонија Вашата душа и тело. Секој час на јога има своја динамика која вклучува вежби за дишење, загревање, истегнување, а посебно внимание посветете на правилното положба на ...

Повеќе »