Почетна / Архива на ознаки: СПирулина Пацифика

Архива на ознаки: СПирулина Пацифика

DETOX SCRUB за тело и лице

Крупна сол 200 гр 1 лажичка Spirulina Pacifica лажичка куркума маслиново масло есенцијално масло од пеперминт или нане кокосово масло Измешајте ги состојките заедно и ставете ги во стаклен контејнер или тегличка во фридижер. Користете ги пред секое туширање . Се остава на телото да остои 10 минути, се втрива се додека не се стопи солта и се облива со ...

Повеќе »

Промоција на Спирулина

Драги пријатели, ве покануваме во денес, понеделник- 10.07.2017 на промоција и дегустација на Spirulina Pacifica во аптеката Да-Јана Фарм во Скопје- стадион Чаир, во периодот од 09:30- 14:30 часот. Покрај дегустацијата на Spirulina Pacifica, воедно ќе можете да си набавите некој од производите од асортиманот на Тримекс со попуст од 10%. Повелете посетете ја аптеката Да-Јана во текот на денешниот ...

Повеќе »

Сурова супер-чоколадна торта

Овој ден на вљубените прославете го со специјална сурова торта со чоколада, Spirulina Pacifica и свежи состојки. Супер  вкусна и супер свежа торта- ветуваме дека ова ќе ви биде омилениот рецепт за торта кој ќе го припремате кога ќе имате ден за јаглехидрати во својата исхрана. Едно парче е доволно затоа што ќе ве засити само по себе но воедно во ...

Повеќе »

Spirulina Pacifica ™ – Десет добри причини за да ја консумирате

  Тајната формула на модро-зелената алга Спирулина, која е позната повеќе од 3,8 милијарди години, денес повторно се користи поради нејзиниот корисен ефект врз здравјето на човекот. Редовно ја употребуваат луѓе кои сакаат да ја подобрат здравствената состојба, атлетичари, трудници, бебиња, деца, возрасни, постари луѓе, вегетеријанци, оние кои внимаваат на својата тежина. Секојдневно луѓето се уверуваат во полезностите на Спирулината, ...

Повеќе »

Вкусен и екстра здрав вегански намаз за балансирана диета

Доколку сакате да се храните здраво и квалитетно ви препорачуваме да ги испробате овој вкусен намаз. За него потребни ви се следните состојки: – 2 средни авокада (излупени и исецкани на ситни коцки) – 2 лажици добро изблендиран сусам претходно потпечен – 1 сок од цеден лимон -сок од цедена лимета – 2 домати – 1 мал исецкан ситно кромид ...

Повеќе »

Енергетско смути со цимет и Spirulina Pacifika

-1 лажица Спирулина Пацифика во прав – 2 банани исецкани на кругови – 1 круша – 1 шоља оризово млеко – 1 зелено јаболко, претходно излупено и исецкано на коцки – Додадете замрзната брусница или аронија, – Додадете половина лажичка цимет Состојките се блендираат на средна брзина додека се добие хомогена смеса и се служат додека се свежо изблендирани затоа ...

Повеќе »

”Супер Пица” со Spirulina Pacifika

Секој обожава пица- ова е факт. Доколку сте фокусирани на здрав начин на исхрана и сакате да одржувате балансиран начин на живот внесувајќи храна со богати нутритивни вредности тогаш можете да си ја дозволите оваа здрава и енергична верзија на традиционалната пица. Класичната пица содржи голема колични на јаглехидрати, масти, многу кашкавал , но затоа пак оваа Супер пица со ...

Повеќе »

Bananer- spirulina смути

Spirulina се смета за суперхрана поради својата нутритивна содржина. Со додавање на само една лажичка Spirulina Pacifika  во вашиот блендер може да направите чуда во вашата исхрана. Не само што ќе направите вкусно смути, ќе го подобрите и внесот на протеини во вашата исхрана кои ќе допринесат за зголемена енергија и воедно ќе го зајакните својот имунитет. Spirulina Banan-er смути ...

Повеќе »

Спирулината е именувана како 1 храна од AARP!!!

Спирулината е на 1 место помеѓу 5-те “Храни кои можат да додадат години на Вашиот живот” од страна на AARP Магазинот, магазин кој има најголема распростанетост на земјата. Издавачите препорачуваат Спирулината да биде дел од Вашата дневна исхрана. Ова сознание ја нагласува Спирулината – модро-зелената алга, како Суперѕвезда на Суперхраните.   Изгледај добро Чувствувај се добро Биди здрав Суперѕвезда на ...

Повеќе »

Дали Spirulina е безбедна за деца?

Да, Spirulina, како вид на растителен извор на храна е апсолутно безбедна за консумација од страна на децата. Како извор на храна, Спирулината претставува комплетен извор на протеини. Кога изворот е проверен и безбеден тогаш таа може да биде фантастичен суплемент за возрасни и деца. Клучот за обезбедување на безбедна Спирулина е информираност околу изворот, безбедноста и репутацијата на изворот како ...

Повеќе »