Почетна / Архива на ознаки: Spirulina Pacifica

Архива на ознаки: Spirulina Pacifica

Енергетски десерт- бомбици со урми и Spirulina Pacifica

Енергетски бомбици со Spirulina Pacifica – вкусен рецепт со здрави намирници Она што ќе ви биде потребно за овој рецепт се: – 50 gr ореви – 10 суви урми – 100 gr кокос – 1 банана – 1/4 мала лажичка Spirulina Pacifica Бананата се сецка, се мелат оревите, се чистат урмите од семките и се сецкаат ситно. Во сад се ...

Повеќе »

Коктел кој ќе ве енергизира и заштити од штетните сончеви зраци

Дали знаете дека составот на Spirulina Pacifica оваа алга ја прави особено корисна во летниот период со што обезбедува внатрешна и надворешна заштита на вашето тело од штетните сончеви зраци? За таа цел денес ви прикажуваме совршен летен напиток кој не само што ќе ве енергизира ќе ви помогне да го заштитите своето тело од штетните сончеви зраци и да ...

Повеќе »

Детокс смути во чинија со малини и спирулина

Вистинска енергетска бомба која морате да испробате- смути во чинија со малини и спирулина Потребно за да го подготвите овој превкусен рецепт е – лажичка Spirulina Pacifica во прав – 1/2 чаша бадемово млеко /кокосово млеко – 1/4 чаша вода – една рака малинки свежо замрзнати – 3 лажици чиа семе – половина полусмрзната банана Бананата се блендира заедно со ...

Повеќе »

Едно од најздравите и највкусните смути кое ќе го пробате

Кога се избираат намирници во секојдневната исхрана потреббно е да се избираат такви со богата нутритивна вредност. Колку е здрава храната која ја јадете? Колку се нутритивни вредностите на намирниците кои ги внесувате? За да не постои таа дилема да не постои  денешниот рецепт ќе ве наполни со енергија и здравје. Потребни намирници: – лимета – 1/3 лажичка за кафе ...

Повеќе »

Енергетски овошни бомбици со Spirulina

Потребни состојки: 100 gr урми без семка 50  gr грозје 50 gr сушена брусница 3 лажици свежо цеден лимонов сок 1 банана 2 лажици Spirulina Pacifica 100 gr кокосови снегулки 10 ситно исецкани лешници Подготовка: Сите состојки се блендираат заедно се додека не се добие конзистентна содржина. Се оформуваат бомбици од содржината и се оставаат во фридижер до 3 часа и се консумираат ...

Повеќе »

Сурова супер-чоколадна торта

Овој ден на вљубените прославете го со специјална сурова торта со чоколада, Spirulina Pacifica и свежи состојки. Супер  вкусна и супер свежа торта- ветуваме дека ова ќе ви биде омилениот рецепт за торта кој ќе го припремате кога ќе имате ден за јаглехидрати во својата исхрана. Едно парче е доволно затоа што ќе ве засити само по себе но воедно во ...

Повеќе »

Детокс смути – за чистење на организмот по празниците

Време е да направите детоксикација на организмот по прејадувањето од празниците. Ова е моќно смути со кое успешно ќе го започнете своето патување кон здрав начин на живот. Потребни состојки: 1 големо зелено јаболко (Муцо) 1 зрела банана 1 краставица 1 шолја листови од спанаќ 1/2 шолја вода со свежи исцеден сок од лимон/лимета 1 лажица Спирулина Состојките се блендираат ...

Повеќе »

Spirulina овошни залчиња

– 3 шољи суви сливи – 1 шоља суви урми – 1 лажица чиа семе – 1 лажица Spirulina Pacifika – 1 шоља кокосово брашно – 1 лажица какао и изрендано темно чоколадо Сувото овошје се сецка ситно , се меша заедно со состојките. Се оформува во форма на топчиња во големина на Фереро.  

Повеќе »

Bananer- spirulina смути

Spirulina се смета за суперхрана поради својата нутритивна содржина. Со додавање на само една лажичка Spirulina Pacifika  во вашиот блендер може да направите чуда во вашата исхрана. Не само што ќе направите вкусно смути, ќе го подобрите и внесот на протеини во вашата исхрана кои ќе допринесат за зголемена енергија и воедно ќе го зајакните својот имунитет. Spirulina Banan-er смути ...

Повеќе »

Спирулината е именувана како 1 храна од AARP!!!

Спирулината е на 1 место помеѓу 5-те “Храни кои можат да додадат години на Вашиот живот” од страна на AARP Магазинот, магазин кој има најголема распростанетост на земјата. Издавачите препорачуваат Спирулината да биде дел од Вашата дневна исхрана. Ова сознание ја нагласува Спирулината – модро-зелената алга, како Суперѕвезда на Суперхраните.   Изгледај добро Чувствувај се добро Биди здрав Суперѕвезда на ...

Повеќе »