Почетна / Архива на ознаки: слабеење до лето

Архива на ознаки: слабеење до лето

Кокосово масло за слабеење

Кокосовото масло иако е одамна добро познато како состојка достапна впо поголемиот дел од козметчките препарати кои ги користиме постојано : кремови, гелови за туширање, путери за тело, па дури и во омилените кармини и балсами за усни одлично е и како додаток на исхраната. Кокосовото масло ја омекнува кожата и може само по себе да се користи како путер ...

Повеќе »

Диета со Зелено кафе- рецепт за витко тело

Со летото веќе на самиот праг, доколку веќе не сте започнале време е да се подготвите за да бидете во топ форма за претстоечката летна сезона која воедно е и сезона на одмори. Доколку сеуште не сте започнале да правите диети и да вежбате, не чекајте го последниот миг за да правите неефикасни и исцрпувачки диети во период од 10 ...

Повеќе »

Напиток со ѓумбир кој го топи салото на стомакот

Ѓумбирот е одличен додаток во исхраната кој ќе ви помогне да ја елиминирате подуеноста, докажано делува при појава на гасови во стомакот, лошење, ја регулира дигестијата, го подобрува метаболизмот а воедно ги елиминира и мастите. Колку често го консумирате во вашата исхрана? Ви препорачуваме да го вклучите почесто во планот за исхрана барем 3-4 пати неделно наутро и пред секој ...

Повеќе »