Почетна / Архива на ознаки: шумско овошје

Архива на ознаки: шумско овошје

Сурова супер-чоколадна торта

Овој ден на вљубените прославете го со специјална сурова торта со чоколада, Spirulina Pacifica и свежи состојки. Супер  вкусна и супер свежа торта- ветуваме дека ова ќе ви биде омилениот рецепт за торта кој ќе го припремате кога ќе имате ден за јаглехидрати во својата исхрана. Едно парче е доволно затоа што ќе ве засити само по себе но воедно во ...

Повеќе »

Пет причини да јадете шумско овошје

Јагоди, боровинки, малини, капинки, рибизли … Вкусно и добро за Вашето здравје. Било да е замрзнато или во свежа состојба, треба редовно да ги вклучите во исхраната. 1.Војна со болестите Шумското овошје е извор на антиоксиданси, кои не штитат од заболувањата на срцето, ракот и видот. Боровинките содржат најмногу антиоксиданси од другото шумско овошје. 2.Внесувањето на витамини Една мала шолја ...

Повеќе »