Почетна / Архива на ознаки: режим на исхрана

Архива на ознаки: режим на исхрана

6 навики во исхраната кои им помагаат на жените од Јапонија да бидат фит

Јапонија е држава позната по својата култура , големи пронајдоци, уникатна дисциплинираност и примерен животен стил. Јапонците познати се како најфит нација на целиот свет. Жените од Јапонија познати се по својата убавина, режим на нега, големата елеганција но и по тенката фигура. Покрај убавината и тенката фигура исто така оваа нација може да се пофали и со својата добра ...

Повеќе »

Стимулирајте ја својата микрофлора и подобрете ја својата дигестија

Кога помислуваме на подобрено дигестивно здравје солуцијата на прво место се генерализира на консумацијата на суплементи- додатоци во исхраната кои содржат пробиотици. Но покрај сумплементите со пробиотици доборо е да се знаат и алтернативите и дополнителните начини на кои можете да обезбедите здрава дигестија. За здрава дигестивна функција еден од најважните фактори е балансот на бактерии присутни во гастроинтестиналниот тракт. ...

Повеќе »

Диета без гладување

Се обидувате да ослабите, но не Ви оди, не кревајте паника, решение постои. Со помош на четиринеделната диета која ja има осмислено Џејн Пирсон, нутриционист од Лондон, за четири недели ќе ослабете осум килограми, и тоа без гладување. Како функционира? Овој четиринеделен план на исхрана е осмислен така да ни во еден момент, додека се придржувате до планот нема да ...

Повеќе »

Брзa и лесна диета – за 7 дена 2 килограми помалку

Ригорозните  диети кои константно предизвикуваат глад  сe главна причина поради кои голем број на луѓе не успеваат да ослабат. Со режимот на исхрана кои Ви го предлагаме нема ни да сетите дека сте на диета, а за недела дена можете да ослабете  два килограми. 1.ДЕН ПОЈАДОК – една чаша сок без шеќер, два парчиња интегрален леб намачкан со мармелад или ...

Повеќе »