Почетна / Архива на ознаки: рецепт

Архива на ознаки: рецепт

Рецепт за највкусната лазања

И благодариме на Оливера што не почести со ова превкусно задоволство, па за таа цел денес со вас го споделуваме нејзиниот рецепт за подготовка на лазања која верувајте до сега е највкусната која сме ја испробале . Овој рецепт е одличен за ручек за гости или повеќе члено семејство затоа што сите ќе уживаат а ќе има и репете. Подготовка: ...

Повеќе »

Здрави стапчиња од брокула

Време на подготвка 35 минути  20 парчиња  2 шолји сино исецкани брокули 2 лажици магдонос 1/4 ситно исецкан кромид ситно изрендан морков 1 поголемо јајце црн бибер, сол Сите состојки одеднаж се мешаат. Се прават формички по избор (во случајот стапчиња) и се печат додека не заруменат.

Повеќе »

Сте подготвиле ли Детокс салата ? Еве и рецепт…

Дали сте подготвени за детокс пред лето? Ви ја преставуваме детокс салатата – еден од најпопуларните трендови во здравата исхрана. Време на подготовка 30 минути Состојки Вегетаријанска , Без глуен, Палео, 6 порции Состојки: 2 шолји брокула 1 шолја моркови 2 страка целер и 1 карфиол од средна големина 1 лажица свеж мелен ѓумбир 1 шолја ситно исецкан магдонос 1/3 шолја суво грозје 2 ...

Повеќе »

Рецепт за вкусен и здрав лосос со чили

Дали често консумирате риба? Лососот е една од најздравите риби која се препорачува да се консумира барем 2-3 пати месечно. Доколку не знаете како да ја подготвите денес ви претставуваме еден предлог рецепт за подготовка (доколку не сте љубители на пикантниот вкус избегнете чили). Потребни намирници: 1 лажица ситно исецкан лук на ситни коцки чили пиперче ситно исецкано 1 голема ...

Повеќе »

Рецепт за вкусна Штипска пастрмајлија

Кога ќе ве прашаат каде има најдобра пастрмајлија во Велес или пак во Штип- тогаш изберете по сопствен вкус – дали ви се допаѓа со јајце или бе зјајце или пак со или без пастрма. Пастрмајлијата е највкусна кога е испечена во фурна на дрва наместо во класичната печка меѓутоа ќе биде доста вкусна и доколку се подготви во шпорет. ...

Повеќе »

Домашен мазник со спанаќ и урда

Домашиот мазник традиционално се прави со тегнење на користе кои треба да се минимално тенки и развлечени. Мазникот се пече во тепсија каде полните кори се поставуваат во форма на полжавче Подготвка: 1/2 кг  брашно вода по потреба 1 квасец 2 лажички шеќер 1 лажичка сол фил: кромид, спанаќ, зачин, урда Квасецот се подготвува со малку шеќер и лажица млака ...

Повеќе »

Сарма со лозов лист

Овој традиционален рецепт го заменува користењето на кисела зелка како основа за виткање на мирудијата но е подеднакво вкусен и е одличен избор за семеен ручек. Подготовка: – 50 лозови листови – 1/2 кг мелено месо – 200 гр ориз – кромид – оцет – нане – маслиново масло – магдонос – 3 моркови ситно рендани – брашно, црвена пипер – ...

Повеќе »

Пилешко со брокула во сос

Недела – ден кога семејството најчесто е на број е совршен ден за семеен ручек. Кога динамичното време не издвојува во секојдневиот добро е кога во малите нешта може да се ужива со голема љубов, а со кој не ако не со семејството на број. Денешниот рецепт е исклучок од најздравите видови на рецепти кои би можеле да ви ги ...

Повеќе »

Домашен пита леб -кора

Познатата тортилја или Индискиот Наан леб имаат и своја верзија и во нашата традиционална кујна а тоа е домашниот пита леб или кора, кој се приготвувал традиционално во фурна, на плотна на шпоре на дрва или пак на плотна на жар. Со оглед на околностите и начинот на кој денес ја подготвуваме храната постои одлична алтернатива за подготовка,  овој леб ...

Повеќе »

Вкусни ледени залчиња од јогурт и овошје

Доколку започнавте да мечтаете за сладолед можете да си подготвите одлична здрава алтернатива со омиленото овошје замрзнато и свежо. Што ви е потребно? 1. Силиконски калап 2. Јогурт 3. Ситно исецкано овошје или ситно замрзнато овошје Јогуртот и овошјето измешајте ги претходно во сад и содржината дел по дел додавајте ја во силиконски калап во некоја форма (можете да искористите ...

Повеќе »