Почетна / Архива на ознаки: развој

Архива на ознаки: развој

Рековинст со хуманитарна забава во Велес

По повод светскиот ден на лицата со пречки во развојот, хуманитарната компанија Рековинст и Здружението на лица со церебрална парализа, утре, 03.12.2016 година со почеток во 16 часот, организираат хуманитарна забава во кафе Casa во Велес. За добрата забава ќе се „погрижат“ младите талентирани момчиња на сакс и гитара, групата „Риплеј“. Целта на хуманитарниот  настан е да се одбележи Светскиот ...

Повеќе »

НАУЧЕТЕ ГО ВАШЕТО ДЕТЕ ДА ВОЗИ ВЕЛОСИПЕД БИДЕЈЌИ ТОА Е НАЈДОБРАТА АРЕОБНА АКТИВНОСТ

За раст, развој и координација на движењата – поред трчањето, најдобра ареобна активност за деца е возењето на велосипед. Родителите кога треба да го научат нивното дете да вози велосипед имаат поголема трема од нивните деца. Родителите често на своите деца купуваат велосипед со помошни тркала од страв да не се повредат при возењето или поради тоа што не се ...

Повеќе »