Почетна / Архива на ознаки: посен колач

Архива на ознаки: посен колач

Традиционален посен колач со мармалад

Потребни состојки за овој рецепт се: -100гр Випро мармалад од јагоди – 120гр шеќер – 200 мл сок од цеден портокал – 120гр брашно – 120гр посен маргарин – прстофат сол Во поголем сад со миксер мешајте ги шеќерот и посниот маргарин па и сокот и мешајте додека не стане пенесто,  потоа додајте го мармаладот па брашното и на крај ...

Повеќе »

Посен колач со Vipro мармалад

Домашната храна е највкусна без сомнеж! Денес ви презентираме вкусен домашен рецепт за колач кој е толку лесен, вкусен а воедно и посен и би можеле да го јадете и додека постите и вистински да се засладите. Домот ќе ви замириса на вкусно печиво со ореви, а дечињата едвај ќе чекаат да го испробаат колачот. Потребни состојки за овој колач: ...

Повеќе »