Почетна / Архива на ознаки: пијалоци

Архива на ознаки: пијалоци

Сакате ли добра линија? Избегнувајте ги овие пијалоци!

Подеднакво е важо да пазите што јадите и што пиете. Само затоа што нешто е во течен облик не значи дека помалку има калории од едно чоколадо. Изборот на вистинскиот пијалок може да го забрза вашиот метаболизам, до го намали апетитот, и да намали калории. 1. Минерална вода Доколку сте на диете и пиете доста кисела вода ќе го намалите ...

Повеќе »