Почетна / Архива на ознаки: нутритивни вредности

Архива на ознаки: нутритивни вредности

Неверојатни бенефити од користење на лушпата од банана за вашата кожа и тело

Иако можеби е едно од највкусните овошја на нашите локални пазари и сме свесни доволно за богатите нутриенти, природните шеќери во нејзиниот состав и богатството од антиоксиданси, можеби и не знаете дека бананите имаат бројни бенефити за вашата кожа исто така. Tоп 5 совети за убавина во кои можете да ја искористите лушпата од бананата и максимално да уживате вонејзините ...

Повеќе »

Кремаста детокс супа со Spirulina

Можете да ја направите оваа сирова супа во блендерот само за неколку минути. Секоја од состојките има одлични медицински цели за подобрување на имунитетот. Содржи деликатна кремаста текстура и интересен вкус. консумирајте 1 чаша дневно за најдобри резултати, дупата подгответе ја и ставете ја во фридижер и чувајте ја до 3 дена. Потребни состојки: – 1  пасирано поголемо авокадо – ...

Повеќе »

”Супер Пица” со Spirulina Pacifika

Секој обожава пица- ова е факт. Доколку сте фокусирани на здрав начин на исхрана и сакате да одржувате балансиран начин на живот внесувајќи храна со богати нутритивни вредности тогаш можете да си ја дозволите оваа здрава и енергична верзија на традиционалната пица. Класичната пица содржи голема колични на јаглехидрати, масти, многу кашкавал , но затоа пак оваа Супер пица со ...

Повеќе »