Почетна / Архива на ознаки: менопауза

Архива на ознаки: менопауза

Како да засјаете со елан и здравје во вашите златни години со помош на Карнозин?

Одлично е и кога старееме со грациозност – секој ја има таа желба. Доколку се грижиме правилно за себе имаме поголем потенцијал да старееме добро и да се чувствуваме добро. Благодарејќи на бројните истражувања, веројатно е дека можете да бидете активни и да имате мускули дури во вашите 80ти. Од секогаш беше сметано дека не можеме да имаме нови мозочни ...

Повеќе »

Кои додатоци во исхраната им се потребни на жените?

Единствен план за исхрана и исти суплементи во исхраната со цел постигнување на оптимално здравје е исто како да барате фармерки во една иста големина кои треба да им одговараат на сите жени. Жените од секоја возраст се обидуваат да влезат во одреден план кој е генерички со цел да се чувствуваат добро. Секој од нас е индивидуалец во секое поле, ...

Повеќе »

КОРИСНИ БИЛКИ ЗА ТЕГОБИТЕ ВО МЕНОПАУЗА

Тегобите во менопауза жените можат во голема мера да ги смират со користењето на природните препарати. Заговорниците на традиционалната медицина во прв ред ја препорачуваат жалфијата, која уште во старите времиња се користела за смирувањето на брановите на жештина. Жалфијата исто така го намалува ноќното потење како и обилните менструални циклуси. Ефикасен чај од жалфија се подготвува така што се ...

Повеќе »

Спас во шолја чај

Билките не можат да ги решат сите Ваши проблеми и затоа треба да се консултирате со доктор, доколку забележите дека нешто не е во ред со Вашето здравје. Сепак, секој има домашна аптека каде што бара прва помош кога ќе почнат зимските настинки, нервоза несоница … Еве неколку рецепти: Болка во грлото Можете да ја спречите доколку веќе во есента ...

Повеќе »