Почетна / Архива на ознаки: мажи

Архива на ознаки: мажи

Зошто потешко слабееме како што старееме

Постојат научни причини зошто мажите и жените почнуваат да се дебелеат околу половината со влегувањето во средните години од животот и зошто им е сe потешко да ја задржат витката линија и да го симнат вишокот на килограми. Дали знаете за нив? Според неодамнешни истражувања, на луѓето во средни години, без исклучоци и мажите и жените, навистина им е потешко ...

Повеќе »

Movember и здрава простата, се што треба да знаете за SAW PALMETTO

ШТО Е SAW PALMETTO? Saw Palmetto е ниско-растечка палма, која содржи бројни полезни состојки, вклучувајќи флавоноиди, стероли и масни киселини кои го поддржуваат здравјето на простата.   Како делува Saw Palmetto? 50-60% од мажите во светот патат од синдромот на зголемена простата што предизвикува многу болно мокрење. До зголемеување на простата доаѓа поради хормонални промени кои се нормална појава кај ...

Повеќе »