Почетна / Архива на ознаки: коктели

Архива на ознаки: коктели

Победете ја жештината со летни освежителни безалкохолни коктели

Со летото веќе на нашиот праг и тропските жештини со кои се соочуваме деновиве, освежете се во друштво на своите пријатели со безалкохолни летни коктели. Веруваме дека веќе во вашиот фридижер имате повеќе овошје од било која друга намирница, поради тоа што во лето одлично е да преминете кон посвеж начин на исхрана за да се чувствувате подобро, а тоа ...

Повеќе »

Сакате ли добра линија? Избегнувајте ги овие пијалоци!

Подеднакво е важо да пазите што јадите и што пиете. Само затоа што нешто е во течен облик не значи дека помалку има калории од едно чоколадо. Изборот на вистинскиот пијалок може да го забрза вашиот метаболизам, до го намали апетитот, и да намали калории. 1. Минерална вода Доколку сте на диете и пиете доста кисела вода ќе го намалите ...

Повеќе »