Почетна / Архива на ознаки: калории

Архива на ознаки: калории

Ова е причината зошто многу од диетите се неуспешни… Slim Line открива како да ја намалите или одржите телесната тежина!

Можеби сте запознати, а можеби и не, но постојат непишани правила врзани за губењето на килограмите. Според бројни истражувања, прво правило за губење на килограмите е да го намалите внесот на калории. Т.е  да создадете нивен дефицит на одреден временски период. Запомнете, ако на организмот му дадете повеќе калории отколку што се потребни, тој ги складира во масти и вие ...

Повеќе »

Се што треба да знаете за хранливоста на ананасот

Свежиот ананас е драгоцен, многу е здрав и има малку калории. Ананасот е тропска билка отпорна на суша и содржи природни состојки кои се потребни за здравјеto на организмот. Дрвото на ананасот расти помеѓу 1,5 и 2,5 метри во висина и дава плодови чија внатрешност е сочна, а надворешноста е прекриена со лушпи и изгледаат дека е тешко да се ...

Повеќе »

5 начини да останете фит за време на празниците

За да блескате за време на празниците потребно е да превзеете одредени чекори уште сега. Се придржувате сеуште до старите навики на исхрана, не треба! Не прејадувајте се, туку пијте повеќе течности. Иако сезоната за слави доаѓа, за да бидете убави и фит на дочекот на Новата Година потребно е малку да ги протегнете нозете наутро. Ова се совети на ...

Повеќе »

Ефикасно согорување калории: Саат време прошетка и половина час трчање!

Физичката активност во траење од половина час, пет пати неделно мора да биде составен дел од грижата за вашето здравје. Од друга страна, кога истовремено се трудите да намалите килограми, се препорачува вежбање од најмалку еден час, повторно пет пати неделно – и тоа активно вежбање од кое срцето забрзано чука, а не лесни прошетки до комшиите. Со оглед на ...

Повеќе »

Тајна за убава линија: 300 калории помалку

Во почетокот на оваа година на Европскиот конгрес за дебелина, научниците заклучија дека е потребно да се намалат 300 калории дневно на долгорочен план за да се ослободите од вишокот килограми. Сите оние шт држат диета и сакаат да ја достигнат зелената килажа, после престанување на исхрана со рестрикција килограмите ги враќаат. Професорот Majkl Rezenbam тврди дека дневно мора да се ...

Повеќе »