Почетна / Архива на ознаки: јогурт

Архива на ознаки: јогурт

Што треба да се јаде пред и после вежбање

Доколку внимаваме на тежината и оджување на витката линија, некогаш исклучивото практикување на редовна физичка активност се чини дека не е доволно. Вежбите апсолутно дека влијаат на зацврстување на мускулната маса, меѓутоа во комбинација со правилна исхрана пред и после вежбањето, физичката активност ќе има зголемен ефект и забрзано ќе делува за топење на мастите. Ви приложуваме неколку опции за ...

Повеќе »

Frozen bannana јогурт сладолед

Порции: 4 2 замрзнати банани 1 чаша јогурт со ниска масленост/павлака 1 лажица екстракт од ванила 1 лажица мед 6 излупени суви сливи Иситенети карамелизирани јатки 1. Комбинирајте ги сите состојки во блендер и мешајте додека не стане хомогена смесата 2.Префрлете ја содржината во сад со капак и оставете во фридижер мин 4 часа.    

Повеќе »

Храна за убавина, памет и здравје!

Во војната против стареењето често ја потценуваме моќта на здравата храна. Додека не се открие рецептот за еликсирот на младоста, правилен избор на намирници и здравиот начин на живот ќе работаат за нас.        Генот за долговечноста е идентификуван, ″лекот″ против стареењето ќе биде кога тогаш достапен, но тоа не значи дека треба да седиме со скрстени раце ...

Повеќе »

Јогурт, кисело млеко и кефир – напивки за вечната младост!

Иако постои уште од старите времиња, се смета дека јогуртот е по потекло од Балканот и Мала Азија, каде што се правел од млеко од коза, овца или крава. Некои уште го нарекуваат кисело млеко, а постојат многубројни варијации помеѓу кои е најпознат кефирот, напивка од Кавказ, за кој се верува дека е одговорен за долговечноста на пастирите од овој ...

Повеќе »

Мали промени во исхраната кои ќе дадат големи резултати

НАМЕСТО СВИНСКИ ВРАТ – СВИНСКО ФИЛЕ – Секогаш трудете се месото кое го купувате да има што помалку маснотии и да биде квалитетно. Свинското филе има помалку масти, а повеќе белковини од свинскиот врат, а разликата во калориите е огромна. На 100 грама месо, разликата е полни 300 калории. Месото секогаш пржете го на скара, со минимална количина масло. НАМЕСТО ...

Повеќе »

Јогурт – формула за здрав и долг живот

Јогурт, вкусен и користен напитик, на многу луѓе е задолжителен состојка на секој утрински појадок. На пазарот постојат многу видови на јогурт, со висока или ниска содржина на маснотии, калциум. Јогурт е вистинска мала ризница на протеини, минерали и витамини. Тој е одличен извор на калциум, кој е важен за раст, развој и одржување ка коските во секој животен период ...

Повеќе »

Салата од цвекло и пробиотски јогурт

Еве еден одличен рецепт за салата од цвекло или одличен сос: 500 g печено цвекло 2 чешниња лук 1/2 лажичка сол 2 лажички свеж сок од лимон 500 g пробиотски јогурт 1 лажица ситно сецкан копар Изрендајте го печеното цвекло (печено 40 минути на 250 степени) на крупно ренде. Истолчете го лукот со сол во толчник. Додадете сок ​​од лимон ...

Повеќе »

Јогурт колач

Состојки: Тесто 15 гр шеќер 1 маргарин 1 прашок за печиво 5 жолчки брашно по потреба Фил 3 јогурти баланс +  3 кисели павлаки 7 лажици брашно 1 ванилин шеќер 5 белки 20 грама шеќер Подготовка: Тестото замесете го и поделете го на два дела. Едниот ставете го во замрзнувач, а другиот развлечете го во поголем плех и испечете го ...

Повеќе »

Омлет со јогурт

Сервирајте го на маса јадењето што вашите гости ќе го памтат, и со мала помош на нашите готварски вештини и рецепти покажете им колку добро знаете да готвите. Состојки: 2дл Balans + јогурт 4 јајца 4 лажици брашно 2 гр прашок за печиво (прстофат) 1 л зејтин 20 гр путер 1 лажица мешани зачини сол Подготовка: Јогуртот помешајте го со ...

Повеќе »

Печени макарони со јогурт

Изненадете ги вашите најмили и покажете им кој е вистински господар во кујната… Состојки: 400 гр макарони 1 литар јогурт Balans + 3 jaјца 2 лажици маслиново масло малку сол Подготовка: 1.  Измешајте ги јогуртот, јајцата, сировите макарони и солта. Намазете ја со зејтин огноотпорната чинија и сипајте ја смесата. 2. Ако е потребно додадете уште јогурт за макароните да ...

Повеќе »