Почетна / Архива на ознаки: храна

Архива на ознаки: храна

Здрави бомбици со јагода

Здрави бомбици со јагоди кои целото семејство ќе ги обожава 1 шолја замрзнати јагоди 1/2 шолја гранола 1 шолја овесни снегулки 1/2 шолја сончоглед 1/2 шолја кокосово брашно 2 лажици кокосово масло 1 лажица јаворов сируп 1 лажица екстракт од ванила Подготовка Изблендирајте ги заедно состојките формирајте топчиња и прекријте ги со кокос Чувајте ги во фридижер околу 2 часа За да го зачуваат својот ...

Повеќе »

5 алкални зеленчуци кои е добро почесто да ги консумирате за подобро здравје

Алкалната храна почесто се промовира во борбата со појавата на малигни заболувања, срцеви болести, диабетес.  Денешните предлози за алкален зеленчук имаат зеелена боја,  зелениот  зеленчук содржи витамини и минерали кои се потребни за нормално функционирање на организмот, како што е железо, фолна киселина, магнезиум, аминокиселини, сумпорни компоненти, омега 3 масни киселини итн. Зеленот зеленчук промовира детокс па затоа го препорачуваме ...

Повеќе »

Храната и стресот

Стресот е состојба на организмот при која настануваат значајни промени од психолошка и физиолошка гледна точка. Меѓутоа без оглед на сериозноста на ситуацијата треба да ја зачуваме својата присебност, а позитивното гледање на работите и оптимизмот да ги ставиме во преден план. Разговаравме со д-р Нела Деспотовска од тимот на Тримекс за влијаението на храната и стресот врз здравјето. Еве ...

Повеќе »

Вкусен хумус со урда и лути пиперчиња

Хумус е намаз од кој се подготвува од наут. Се користи и како додаток на пиперки (се полнат со хумус), се консумира како каша, и сл. Ние ви препорачуваме да го користите во комбинација со потпечен леб од брашно од цело зрно и маслинки, но идеален е и како сос кој се јаде со исецкани краставици и моркови на стапчиња. ...

Повеќе »

Christstollen – германски Божиќен колач

Научете како да подготвите christstollen – германски Божиќен колач Германија е позната по одличните авотмобили, пиво и огномет но и по вкусните колачи. Познатиот Божиќен колач потекнува од Геманија, па доколку сакате да испробувате и да експериментирате во кујната подгответе го овој превкусен колач. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=nr3FutoHAFo] Потребни состојки: 80 ml млако млеко 100 g шеќер  7 g сув квасец 120 g омекнат ...

Повеќе »

Топ пет совети како да го избегнете празничното прејадување

Се ближи Нова година и Божиќ, а со нив и завршување на постот и желбата да уживате во празничната трпеза. Како да го “излажите” мозокот и да не го зголемите вишок на килограми во текот на празниците? Тука ќе ви наброиме пет совети кои би ви помогнале во тоа. Се во една чинија. Ако сакате да пробате повеќе различни видови ...

Повеќе »

Домашен лек против упорна кашлица

Дали веќе започна да ве мачи упорната кашлица? Заборавете на лекови, антибиотици и пастили подгответе домашен лек кој ќе го заштити вашиот имунитет Природното е најдобар начин за заштита во секое време. Подготовка на рецептот: чаша шеќер 1/2 чаша вода 1 лажица свеж сок од лимон 1 лажица мед 1/2 лажичка ѓумбир (во прав) 1/4 лажичка каранфилче (во прав) Медот ...

Повеќе »

Како се приготвува и послужува највкусното топено сирење …

Топено сирење… На многумина им е омилен рецепт, но дали сите умеат да го приготват на највкусниот начин? Во нашата кујна припремивме превкусен рецепт за топено сирење во кое веруваме ќе уживате со сласт. Потребни состојки: – 300 гр  фета сирење – 100 гр изрендан кашкавал – 2 лажици маслиново масло – 4 лажици кечап –  свежи ситно исецкани печурки ...

Повеќе »

Дали треба да се внесува храна после тренинг?

Постои голема заблуда мегу луѓето дека не треба да се јаде веднаш после тренинг. Тоа е сосема погрешно! Најдобро е да јадете колку што е можно побрзо после тренингот. Ако чекате многу долго, вашето тело ке ја складира храната како масти наместо да ги “нахрани” мускулите. Препорачливо е да имате мал оброк веднаш после тренингот (околу 30минути). Тој период се ...

Повеќе »

Традиционални домашни рецепти: припрема на зелник!

Едно од потешките работи кои треба да се научат во кујната e месењето на тесто, односно традиционалните мазници и зелници. Искусните домаќинки ќе ви кажат дека за да се добие мек и вкусен зелник погоден во секоја мера потребна е и пракса. Чекор по чекор ви го објаснуваме процесот на подготовка на зелник: 1. Отсејте 1кг брашно 2. Додајте две ...

Повеќе »