Почетна / Архива на ознаки: Health

Архива на ознаки: Health

Второ издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

Време е за враќање во форма! Летото полека ни заминува, па со завршувањето на сите летни активности кои ни го одвлекуваа вниманието време е во фокус да се стави градењето на здрави животни навики. Затоа, со нетрпение го очекуваме викендот 23-25 септември! HFW Expo – Единствениот настан каде ќе имаме прилика на едно место да се информираме за најквалитетните и ...

Повеќе »

Второ издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

Овој септември, подгответе се за второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo. Од 23-25 септември, во Хотел Александар Палас, по втор пат ќе се одржи најголемиот интерактивен настан за ЗДРАВ ЖИВОТЕН СТИЛ. И оваа година публиката ќе има можност на едно место да се информира за најновите типови на програми за вежбање, да дегустира и припрема вкусна, здрава и ...

Повеќе »