Почетна / Архива на ознаки: губење на тежина

Архива на ознаки: губење на тежина

Анализа на УН диетата

Зборот диета е изведен од зборот ”diet” што всушност значи начин на исхрана. Многу често се случува поради обемниот број на обврски, динамичниот начин на живеење, консумирањето на бза храна, слатки, дедоволна физичка активност, зголемен внес на јаглехидрати и пред се неизбалансирана исхрана да дојде до зголемен број на килограми. Оваа диета има за цел, покрај намалување на вишокот на ...

Повеќе »

Најдобрите намирници од вашата кујна за слабеење

Што е потребно да консумирате на дневна основа за да ја одржувате својата тежина и да го изгубите по природен пат вишокот на килограми? Ова е едно од најчестите прашања кои ги добиваме затоа денес со вас споделуваме неколку совети кои веруваме ќе ви користат. Која храна е најдобра за губење на вишокот на килограми? Супер-храната е комбинација на храна ...

Повеќе »