Почетна / Архива на ознаки: еднолична исхрана

Архива на ознаки: еднолична исхрана

Кога ќе добиете грч не паничете: еве што треба да направите за да ја олеснете болката

Грч или ”spazam” претставува стегање на мускулите и затоа е важно да не правите нагли движења на ногата кога настапува грчот. Грчот се смирува со спротивната акција а тоа е истегнување. Можеби ви се случило да се разбудите во текот на ноќта или пак по долгиот ден на нозе да добиете грч. Уморни и поспани често не знаете како да ...

Повеќе »