Почетна / Архива на ознаки: диети

Архива на ознаки: диети

Ова е причината зошто многу од диетите се неуспешни… Slim Line открива како да ја намалите или одржите телесната тежина!

Можеби сте запознати, а можеби и не, но постојат непишани правила врзани за губењето на килограмите. Според бројни истражувања, прво правило за губење на килограмите е да го намалите внесот на калории. Т.е  да создадете нивен дефицит на одреден временски период. Запомнете, ако на организмот му дадете повеќе калории отколку што се потребни, тој ги складира во масти и вие ...

Повеќе »

Како да го подобрите својот метаболизам?

Забрзувањето на метаболизмот е ”светиот грал” на слабеењето, но затоа пак колку брзо телото ги согорува калориите зависи од неколку фактори. Некои луѓе наследуваат брз метаболизам. Мажите имаат тенденција да согоруваат повеќе калории од жените па дури и кога се одмараат. А за повеќето луѓе пак, метаболизмот се забавува по 40 тата година. Иако не е можно да се контролираат ...

Повеќе »

7 потези за убави раце

Победи ги недостатоците на рацете за 20 минити Не треба да кревате  големи тежини за да ги победите недостатоците на рацете. За да ви помогнеме да добиете елегантни обликувани раце на време за топ сезоната, го прашавме Мајкал Олајиде ко-сопственик на Воздухопловното ХПЦ студи во Њујорк, за секојдневието со малку опрема и високи бенефиции. И тоа зема само 20 минути. ...

Повеќе »

10 работи до кои треба да се придржувате ако сакате да имате витко тело

Ако сакате да ослабите пред летната сезона после долгото прејадување, не сте единствени. Истражувањата покажуваат дека бројот на возрасни лица кои вежбаат се удвоил веднаш после новогодишните празници во месец Јануари. Водете се по овие совети за да останете до патот на вашата цел. ПОСТАВЕТЕ СИ ЦЕЛ  Размислете колку килограми разумно ќе очекувате да симнете, земајќи го во предвид вашиот ...

Повеќе »

Вистина или заблуда во врска со стомачните мускули

Стомачни, плочки… Не е битно како ги нарекуваме, туку како ги правиме. Постојат неколку заблуди во врска со вежбите за стомачни мускули. Еве неколку најчести… Вежбите со пилатес топка се многу подобри од вежбите на клупа Вистина: Преку 2000 трудови на Универзитетот Ватерло во Онтарио, покажале дека сите вежби: на подот, на клупа и со пилатес топка се потешки за ...

Повеќе »

Смешни диети кои треба да ги избегнувте

Следниот пат кога ќе решите да започнете диета, избегнувајте смешни трендови без оглед колку привлечно звучат. Доколку звучи премногу лесно, дејството е веројатно привремено и поргешен е начинот за губење на килограмите. Повеќето диети кои треба да покажат брзи резултати може да се опасни или да предизвикаат здравствени проблеми, а тежината секако ќе се врати. Избегнувајте грешки кои повеќето жени ги ...

Повеќе »