Почетна / Архива на ознаки: Balans +

Архива на ознаки: Balans +

Што треба да се јаде пред и после вежбање

Доколку внимаваме на тежината и оджување на витката линија, некогаш исклучивото практикување на редовна физичка активност се чини дека не е доволно. Вежбите апсолутно дека влијаат на зацврстување на мускулната маса, меѓутоа во комбинација со правилна исхрана пред и после вежбањето, физичката активност ќе има зголемен ефект и забрзано ќе делува за топење на мастите. Ви приложуваме неколку опции за ...

Повеќе »

Омлет со јогурт

Сервирајте го на маса јадењето што вашите гости ќе го памтат, и со мала помош на нашите готварски вештини и рецепти покажете им колку добро знаете да готвите. Состојки: 2дл Balans + јогурт 4 јајца 4 лажици брашно 2 гр прашок за печиво (прстофат) 1 л зејтин 20 гр путер 1 лажица мешани зачини сол Подготовка: Јогуртот помешајте го со ...

Повеќе »

Печени макарони со јогурт

Изненадете ги вашите најмили и покажете им кој е вистински господар во кујната… Состојки: 400 гр макарони 1 литар јогурт Balans + 3 jaјца 2 лажици маслиново масло малку сол Подготовка: 1.  Измешајте ги јогуртот, јајцата, сировите макарони и солта. Намазете ја со зејтин огноотпорната чинија и сипајте ја смесата. 2. Ако е потребно додадете уште јогурт за макароните да ...

Повеќе »

10 причини зошто јогуртот е топ здрава храна

Јогурт – Добар за млади и стари Јогурт е здрава храна и за доенчиња и за постари лица . За децата, тоа е избалансиран извор на протеини, масти, јаглени хидрати и минерали. Тоа е всушност она што на децата им е потребно. За постарите луѓе кои имаат чувствителни црева, јогурт е од исклучителна важност. Многу луѓе кои не можат да ...

Повеќе »

Појадок за разбивање на монотонијата

Сте слушнале ли дека појадокот е најбитен, не треба да се прескокнува и од него црпите енергија за извршување на активностите во текот на целиот ден? Секогаш претпочитајте утринскиот оброк да ви биде овошен или лесен. Наш предлог е овошен микс за многу енергија и разбивање на монотонијата. Состојки: –  Balans + Јогурт – мусли – боровинки – диња Во ...

Повеќе »

Oвошен сладолед на стапче со Balans +

Летото сеуште не се предава со своите жешки денови, па и ние може повторно да се предадеме на некое ледено освежување како домашно подготвен овошен сладолед на стапче.  Состојки: • 1 шолја замрзнато зрнесто овошје • 1 шолја Balans + • 1/ 2 шолја BiMilk млеко • 2 лажици мед Сите состојки ставете ги во блендер и убаво измешајте. Смесата поделете ја подеднакво во ...

Повеќе »