Почетна / Архива на ознаки: д етох

Архива на ознаки: д етох

10 неочекувани причини да пиете повеќе вода

Со празниците зад нас и здравите навики во нашите умови, многумина се уште тагуваат за пити и колачи. Без разлика дали станува збор за резолуција за Нова Година за пиење повеќе вода или се уште се справувате со мамурлакот од 1-ви јануари, откривме некои убедливи причини да повеќе вода во Новата година. Затоа, слатките работи настрана и направете ја водата ...

Повеќе »