Почетна / Здравје и исхрана / Сте подготвиле ли Детокс салата ? Еве и рецепт…

Сте подготвиле ли Детокс салата ? Еве и рецепт…

Дали сте подготвени за детокс пред лето?
Ви ја преставуваме детокс салатата – еден од најпопуларните трендови во здравата исхрана.
Време на подготовка
30 минути
Состојки
Вегетаријанска , Без глуен, Палео, 6 порции
Состојки:
 • 2 шолји брокула
 • 1 шолја моркови
 • 2 страка целер и 1 карфиол од средна големина
 • 1 лажица свеж мелен ѓумбир
 • 1 шолја ситно исецкан магдонос
 • 1/3 шолја суво грозје
 • 2 шолји црвена зелка ситно сецкана
  неколку бадеми ситно исецкани
Додатоци:
 • 2 лажици мед
  хималајска сол
 • 1/2 шолја лимонов сок

Проверете и

CoQ10 – ПОДДРШКА ЗА ЗДРАВ СРЦЕВ МУСКУЛ И ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА ОРГАНИЗМОТ

Што е CoQ10? Коензимот Q10 е природен нутриент есенцијален за живот и здравје на секоја ...