Почетна / Рецепти / Spirulina овошни залчиња

Spirulina овошни залчиња

– 3 шољи суви сливи
– 1 шоља суви урми
– 1 лажица чиа семе
– 1 лажица Spirulina Pacifika
– 1 шоља кокосово брашно
– 1 лажица какао и изрендано темно чоколадо

Сувото овошје се сецка ситно , се меша заедно со состојките.
Се оформува во форма на топчиња во големина на Фереро.

Извор: besolfulliving.com
Извор: besolfulliving.com

 

Проверете и

Храна која ќе ви помогне подобро да спиете

Храната е лек доколку се консумира умерено и во вистинско време се консумираат соодветни намирници. ...