Почетна / Совети за здравје / СОК ОД ДОМАТИ ЗА РАМЕН СТОМАК

СОК ОД ДОМАТИ ЗА РАМЕН СТОМАК

Чаша сок од домати дневно ќе Ви помогне да го стопите салото околу струкот. Најновите студии докажале дека не морате да внесувате било какви други промени во Вашиот начин на живеење или исхраната. Истражувањето било спроведено на Кинескиот медицински универзитет и било докажано дека жените кои пиеле чаша сок од домати дневно за осум недели го намалиле обемот на струкот за 2,5 сантиметри. Поред тоа, нивото на холестерол им се намалил за 10 проценти.

Она што е битно е тоа да доматот содржи нутриенти кои го намалуваат ризикот од рак, срцевите заболувања и депресија па затоа би требало да се воведе во секојдневната исхрана без оглед на килограмите.

Проверете и

Ги спречува и третира инфекциите на уринарниот тракт

Боровинките се најпознати во помагање, спречување или лекување на инфекциите на уринарниот тракт . Овие ...