Почетна / Рецепти / Салата од цвекло и пробиотски јогурт

Салата од цвекло и пробиотски јогурт

Еве еден одличен рецепт за салата од цвекло или одличен сос:

500 g печено цвекло
2 чешниња лук
1/2 лажичка сол
2 лажички свеж сок од лимон
500 g пробиотски јогурт
1 лажица ситно сецкан копар

Изрендајте го печеното цвекло (печено 40 минути на 250 степени) на крупно ренде. Истолчете го лукот со сол во толчник. Додадете сок ​​од лимон и оставете го да отстои 10 минути. Промешајте го во јогуртот . Додадете бибер по вкус. Промешајте во цвеклото и копарот. Ако сакате да направите сос за топење (макање), додадете повеќе јогурт по вкус.

Ова јадење може да го чувате три или четири дена во фрижидер.

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...