Почетна / Рецепти / Појадок за разбивање на монотонијата

Појадок за разбивање на монотонијата

Сте слушнале ли дека појадокот е најбитен, не треба да се прескокнува и од него црпите енергија за извршување на активностите во текот на целиот ден? Секогаш претпочитајте утринскиот оброк да ви биде овошен или лесен. Наш предлог е овошен микс за многу енергија и разбивање на монотонијата.

Состојки:

–  Balans + Јогурт

– мусли

– боровинки

– диња

Во длабок стаклен сад ставете ја дињата насечкана на парчиња. Ставете ги и боровинките а потоа додадете малку мусли и прелијте со Balans +. Овој оброк е подеднакво хранлив и уште повеќе корисен за здравјето … Само чаша јогурт и неколку боровинки имаат ист ефект како 2 апчиња за зајакнување на имунитетот!

Проверете и

Енергетски десерт- бомбици со урми и Spirulina Pacifica

Енергетски бомбици со Spirulina Pacifica – вкусен рецепт со здрави намирници Она што ќе ви ...