Почетна / Рецепти / Подготвување на домашна зимница: мармалад од портокали

Подготвување на домашна зимница: мармалад од портокали

Вкусот на портокал не остава никого рамнодушен.
Одличен е за освежување, а секој десерт подготвен со него добива поинаква димензија.
Дали досега сте подготвувале мармалад од портокали ?
Еве и видео рецепт како најлесно да го подготвите…
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=cjYsBU14Peg]

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...