Почетна / Рецепти / Oвошен сладолед на стапче со Balans +

Oвошен сладолед на стапче со Balans +

Летото сеуште не се предава со своите жешки денови, па и ние може повторно да се предадеме на некое ледено освежување како домашно подготвен овошен сладолед на стапче. 
Состојки:
• 1 шолја замрзнато зрнесто овошје
• 1 шолја Balans +
• 1/ 2 шолја BiMilk млеко
• 2 лажици мед
Сите состојки ставете ги во блендер и убаво измешајте. Смесата поделете ја подеднакво во калапите за сладолед. Затворете ги калапите ставајќи стапчиња. Оставете дa замрзнат најмалку 5 часа.

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...