Почетна / Некатегоризирано / Неодоливи колачиња и торти- Зајачиња !

Неодоливи колачиња и торти- Зајачиња !

  1. Децата ќе ја обожаваат оваа торта

 

enhanced-394-1458845288-1

 

2. Палачинка – зајаче. Вкусно и слатко 🙂

enhanced-18193-1458846606-9

 

3. Или ако се чувствувате поамбициозни, можете да зготвите целосно зајаче

enhanced-9386-1458845346-1

 

4. Можете да употребите буквално се, за да направите зајаче 🙂

enhanced-20673-1458845498-5

 

5. Колачиња за среќни дечиња 🙂

enhanced-6736-1458845663-1

6. И за крај… торта на која и возрасните ке се израдуваат!

enhanced-20256-1458845737-11

Кликнете на сликите за детални рецепти и уживајте во припремата 🙂

За повеќе идеи посете те го главниот линк :

http://www.buzzfeed.com/morganshanahan/bunny-butt-treats-are-blowing-up-on-pinterest-this-easter?bffbparents2&utm_term=.xe8QR0Ppe#.grklkD9J0

Проверете и

Креативни и здрави оброци јајце +пиперка- совршена комбинација

Во овој период од годината црвените пиперки се одличен додаток на секој ваш оброк. Па ...