Почетна / Здравје и исхрана / Направете дома, Џуси Сангрија – овошен коктел!

Направете дома, Џуси Сангрија – овошен коктел!

Симпатичен, освежителен, совршен за целото семејство, коктел Џуси Сангрија!

Време за подготовка 5 минути.

2011-12-29-family-sangria-final1-500

 

Потребни состојки:

  • 4 чаши Џуси овошен сок
  • 8 чаши газирана вода или вода со ѓумбир
  • 1 свежа исецкана кива
  • 1 исецкан портокал
  • 1 исецкан ананас
  • 1 исецкан зелен лимом
  • 1/2 чаша свежи малини
  • 1 исецкана карамбола – по желба (може да се набави во поголемите маркети)

 

 

 

Подготовка:

Наполнете голем бокал со мраз. Додадете вода со ѓумбир и вашиот омилен Џуси сок по ваша желба.

Исецканото овошје на ситни парчиња ставете го во бокалот.

Да се чува во фрижидер за Сангријата да добие вкус од овошјетом, или пак може да се послужи веднаш.

 

Уживајте!

 

2011-12-29-family-sangria-586x322

 

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamedlogo juicy original flattened

Проверете и

CoQ10 – ПОДДРШКА ЗА ЗДРАВ СРЦЕВ МУСКУЛ И ПОВЕЌЕ ЕНЕРГИЈА ЗА ОРГАНИЗМОТ

Што е CoQ10? Коензимот Q10 е природен нутриент есенцијален за живот и здравје на секоја ...