Почетна / Активен живот / Напиток со ѓумбир кој го топи салото на стомакот

Напиток со ѓумбир кој го топи салото на стомакот

Ѓумбирот е одличен додаток во исхраната кој ќе ви помогне да ја елиминирате подуеноста, докажано делува при појава на гасови во стомакот, лошење, ја регулира дигестијата, го подобрува метаболизмот а воедно ги елиминира и мастите.

Колку често го консумирате во вашата исхрана?

Ви препорачуваме да го вклучите почесто во планот за исхрана барем 3-4 пати неделно наутро и пред секој оброк во форма на напиток. опвој напиток ви гарантира за еден месец со намалување на некои од намирниците кои предизвикуваат дебелеење (белиот леб, шеќерот, солта, адитивите, растителните масла, масното месо) намалување на мастите во стомакот,.

Мазен и рамен стомак е се она за што сонувавте ова лето зар не?
Еве и како да го добиете погледнете го следното видео..

Проверете и

Храна која ќе ви помогне подобро да спиете

Храната е лек доколку се консумира умерено и во вистинско време се консумираат соодветни намирници. ...