Почетна / Рецепти / Кремаста детокс супа со Spirulina

Кремаста детокс супа со Spirulina

Можете да ја направите оваа сирова супа во блендерот само за неколку минути. Секоја од состојките има одлични медицински цели за подобрување на имунитетот. Содржи деликатна кремаста текстура и интересен вкус. консумирајте 1 чаша дневно за најдобри резултати, дупата подгответе ја и ставете ја во фридижер и чувајте ја до 3 дена.

Потребни состојки:

– 1  пасирано поголемо авокадо
– 1 шоља незасладен јогурт
– 1/2 шоља исецкан свеж магдонос
– 1/2 шоља свежо исецкани листови од мента
– 1 лажица ситно изрендан ѓумбир
– 1 чешне лук ситно исецкано
-1 лажичка црвена пипер
– 1 лажичка куркума
– 1 лажица Spirulina Pacifika
– прстофат Хималајска сол
– 2 шољи дестилирана вода
– сок од половина исцеден лимон

Состојките се блендираат заедно во времетраење од неколку минути.

Проверете и

10 неочекувани причини да пиете повеќе вода

Со празниците зад нас и здравите навики во нашите умови, многумина се уште тагуваат за ...